bildirim
down
chat tv tr Sizlerde Yeni Sohbet Ortamı sitemizden çok memlun kalıcaksınız buradaki insanlarla Ücretsiz Sohbet Ortamı sitemizde sohbet etmek istermisiniz? buyrun gelin.
kayıt ol
kayıt ol
şimdi bize katıl bir kullanıcı adın olsun
Unutma kayıt olmadan da oda içine girebilirsin.
Captca
Kaliteli Sohbet Ortamı

GaziAntep Sohbet Odaları

GAZİANTEP SOHBET

KISACA GAZİANTEP’İ SİZLERE TANITMAK İSTİYORUM.

Gaziantep, eski ve halk arasındaki adıyla Antep, .Türkiye‘nin bir ili ve en kalabalık sekizinci şehri. 2016 itibarıyla 1.931.836 nüfusa sahiptir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi‘nde sanayi ve gelişmişlik bakımından birincidir.

hâlâ yaşanılan en eski kentlerinden biridir. Bunların yanında Gaziantep, Türkiye sanayisi ve ticaretinde de çok önemli bir yer tutar. Bunun sebepleri arasında Gaziantep’in Anadolu ile Orta Doğu arasında bir konumda bulunması ve liman kentlerine yakınlığı sayılabilir. Gaziantep’in simgeleri arasında Gaziantep Kalesi sayılabilir.

Gaziantep’te çok sayıda pınar bulunmasına karşın hiç doğal göl bulunmamaktadır. Bu yüzden şehrin birçok yerine yapay göller ve barajlar inşa edilmiştir. İlin en önemli akarsuyu Fırat Nehri ve kollarıdır. Gaziantep ilinde çok az doğal orman bulunmaktadır.

İldeki toprakların sadece %14’ü ormanlık alanlarla kaplıdır. Bu ormanlarda özellikle meşe ve kızılçam ağaçları hâkimdir. Meşe ormanlarının hepsi bozuk olup koruma altındadırlar. Kızılçam ormanlarının çoğunluğu yapay ormandır.

Gaziantep ilinin batı ve kuzey çevreleri ormanlık, bozkır ve meralarla çevrilidir. İlin topraklarının yüzde 60’ı tarıma elverişlidir. Bu kısım, tarlalar, zeytin, antep fıstığı, meyve ve sebze bahçeleri ile bağlarla kaplıdır.

İldeki başlıca dağlar, ilin batısndaki Nur Dağları ile Sof Dağları‘dır. Nur ve Sof Dağları arasındaki bölge levha hareketleri sonucu oluşmuş bir çöküntüdür. İldeki en yüksek dağ ise 1496 metre yüksekliği ile Büyük Sof Dağı‘dır.

İldeki başlıca ovalar ise İslahiye, Barak ve Tilbaşar ovalarıdır. Gaziantep ilinde Nurdağı ve İslahiye 1. derece, Yavuzeli ve Araban 2. derece, Oğuzeli, Nizip ve Karkamış ise 3. derece deprem bölgesidir.

ŞEHİR SOHBET

Merhaba arkadaşlar sitemize hoşgeldiniz…

Bu yazımızda sizlere Gaziantep’i tanıtmak istedim elimden geldiği kadarıyla aslında anlaymaya kalksak koca sayfayı doldururuz,

Neden mi hangisinden başlım kültürü , tarihi ve tabikide o vazgeçilmez damak tadı lezeti ile mutfağı.

Biz bu tanıtımı yaparken de sevgili Gaziantepli rafık (kanka , kardeş ) arkadaşlarımızı sitemize kaliteli sohbet ve seviyeli sohbete davet ediyoruz ki gelin sizler bu güzel şehiri kendi dilinizle şivenizle bizlere anlatın.

Gerçekten bide su husus var antep dili çok entresan bir dil 🙂 örnek vericek olur isek ,

cincık cam demek , rafık kanka kardeş demek , süllüm merdiven , hanek sohbet muhabbet demek daha saysam ooo sabahlarız .

En temizi en güzeli siz değerli hemşerilerim buyrun sitemize sohbete şimdiden herkeze keyifli sohbet diliyorum iyi günler görüşmek üzere hoşçakalın.

Makalemize yorumlarınızı eksik etmeyiniz..

Saygılarımla..

Gaziantep Sohbet Ortamı

Gaziantep sohbet ortamı

önceki yazı
bir önceki yazım da « konusunu sizler için paylaştım.


GaziAntep Sohbet Odaları ile ilgili benzer yazılar


yorumlar

GaziAntep Sohbet Odaları yazısına yapılan yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?